Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > 2.A - ORL ODDĚLENÍ NEMOCNICE FRÝDEK-MÍSTEK projekt POVOLÁNÍ

2.A - ORL ODDĚLENÍ NEMOCNICE FRÝDEK-MÍSTEK projekt POVOLÁNÍ



Datum konání:
20. 5. 2026
2.A - ORL ODDĚLENÍ NEMOCNICE FRÝDEK-MÍSTEK projekt POVOLÁNÍ
V úterý 19. května jsme se s druháčky vydali poznávat další povolání, a to  práci lékařů a zdravotních sestřiček. Navštívili jsme ORL oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku, kde se nám po celou dobu s velkou ochotou věnovaly milé sestřičky, paní doktorka Myhur i pan primář Matler.
Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o tom, jak funguje náš sluch, čich nebo jazyk a jak se léčí potíže s ušima, nosem či krkem. Všechno bylo dětem krásně a srozumitelně vysvětleno a zároveň si mohly prohlédnout i různé lékařské přístroje. Velmi přínosné bylo také povídání o tom, jak správně zastavit krvácení z nosu.
Největší radost ale dětem udělala možnost vyzkoušet si roli lékařů a lékařek. Musíme říct, že jim to opravdu moc slušelo a vedly si skvěle.
Na závěr si děti odnesly drobné dárečky a také diplom za absolvování „školy ORL“, ze kterého měly velkou radost.
Moc děkujeme Nemocnici ve Frýdku-Místku za krásně připravenou exkurzi, vstřícnost, milé přijetí a čas, který nám věnovali.
Mgr. Eva Šopková (2.A)