V tomto týdnu jsme se ve třídě 2.A věnovali projektovému tématu „Maminka“. Během těchto dnů jsme si povídali, tvořili a přemýšleli o tom, jak důležité maminky pro nás jsou a co pro nás každý den znamenají. Celé období se neslo v duchu radosti, vděčnosti a dětské upřímnosti.
Nejprve jsme si povídali o maminkách, o tom, jaké jsou, co na nich obdivujeme a proč jsou pro nás tak výjimečné. Poté jsme si zahráli hru, ve které si děti vyzkoušely, jak dobře svou maminku znají, a s radostí si ověřovaly své postřehy.
Následně děti hledaly přídavná jména, která jejich maminky co nejlépe vystihují. Vznikaly tak krásné a upřímné popisy plné slov jako laskavá, usměvavá, trpělivá či pečující.
Velkou radost přinesla tvorba dárkových poukazů. Děti si hotové poukazy vybarvily a vybíraly ty, o kterých si myslely, že by jejich maminku nejvíce potěšily,například čas pro sebe, chvilku na knížku nebo snídani do postele...
Na závěr děti psaly dopisy plné poděkování, přání a hezkých slov, které si pak samy „odeslaly“ v roli pošťáků.
Část aktivit probíhala ve třídě a část venku, kde nám krásné počasí zpříjemnilo dny v klidné jarní atmosféře.
Mgr. Eva Šopková